Trigliserid Bitkisel Tedavi
12 Ekim 2017
Trigliserid Düşürücü Bitkiler
18 Nisan 2018

Trigliserit İyi Gelen Bitkiler

Uzman Desteği Alın

Trigliserit İyi Gelen Bitkiler

Trigliserit İyi Gelen Bitkiler, kandaki yağı düşüren bitkiler, trigliserid yüksekliğine bitkisel çözüm. Trigliserit İyi Gelen Bitkiler hakkında.

Trigliserit İyi Gelen Bitkiler hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Trigliserit İyi Gelen Bitkiler makalemizde yer almaktadır. Trigliserit İyi Gelen Bitkiler hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. İşte Trigliserit İyi Gelen Bitkiler.

Trigliseridi Düşüren Bitkiler

Çuha Çiçeği : Şeker tansiyon kolestrol kanı temizler damar açar hazmı kolaylaştırır (trigli­serit ve trombosit) faydalıdır. (kaynak : sakli-sifa com)

Sarımsak : Prof. Dr. Günsel Şurdum Avcı “Sarımsak da, yüksek kan basıncını düşürür. Yüksek kolesterolü, kötü huylu kolesterolü ve yüksek trigliseridleri düşürür; iyi huylu kolesterolü yükseltir.” (kaynak : milliyet com tr)

Enginar : Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu ”enginar, kolesterol ve trigliserit düşürücüdür.” (kaynak : milliyet com tr)

Biberiye : Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Ziyadanoğulları, “Biberiye çayı hem kolesterolü düşürüyor, hem zayıflatıyor.” dedi. (kaynak: haberler com)

Hindibağ : Karaciğeri güçlendirmek ve işlevini arttırmak için en kuvvetli temizleyicilerden biridir. (kaynak : anetteinselberg com)

Acı Bakla : Karaciğer ve dalak gözenekleri tıkanıklığını giderir. Dalak ve karaciğer sertliğine karşı da faydalıdır. (kaynak : sagliksifa com)

Keten Tohumu : Romanya’da bir tıp enstitüsündeki bir çalışma, 2005’te keten tohumunun, trigliserit ve kolesterol seviyeleri üzerindeki rolünü araştırmıştır. Altmış gün süresince bir keten tohumu takviyesi verilen insan hastalarda. Totalde kolesterolde ortalama %17 azalma ve trigliseritte %34 bir azalma olmuştur. (kaynak : cevapsepeti com)

Ceviz : Sert kabuklu kuru yemişler (fındık, badem, ceviz) trigliseridi düşürür ancak çok yerseniz (fazla kalori aldığınız için) gene trigliseridi yükseltir. (kaynak : doktormurat net)

Hünnap : Kolestrol ve trigliserit düşürmeye faydası vardır. (kaynak : meleklermekani com)

Susam : Trigliseride faydalı bitkisel yağlar. Soğuk presleme yöntemiyle elde edilen susam yağı, zeytinyağı ve keten tohumu yağı. (kaynak : sagligabiradim com)

Zeytin Yaprağı : Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Ünal VURAL zeytin yaprağı ekstraktı ortalama 1 ay gibi bir sürede kolesterol ve trigliserid gibi sorunlarını ortadan kaldırıyor. (kaynak : posta com tr)

Trigliserit İyi Gelen Diğer Bitkiler

Mersin Yaprağı : Mersin yaprağı (yüzde 40) oranında trigliseid seviyesini indirir. (kaynak : xprodoksit com)

Kısa Mahmut Otu : Vücuda güç verir. (kaynak : sifalibitkilertedavikurleri com)

Mahlep : Kolestrolün düşmesine yardımcı olur. (kaynak : tavsiyeediyorum com)

Üvez : Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kalp-damar hastalıklarından korur. LDL kolesterol ve trigliserit seviyesini, yüksek tansiyonu düşürür. (kaynak : alicerci org)

Zahter : Kolesterol ve trigliserit düşürülmesine de yardımcıdır. (kaynak : sabah com tr)

Taflan : Kolesterol ve trigliserit oranını düşürür. (kaynak : kadincasayfa com)

Kara Hindiba : Karaciğeri temizlemek için bilinen en faydalı bitkilerden biri karahindiba köküdür. Aslında, karahindiba kökü tarih boyunca karaciğer problemleri için kullanılmıştır. (kaynak : milliyet com tr)

Çörekotu : Berlin (Almanya) Charite Üniversitesinde yapılan bir çalışmaya göre çörekotu hastalarda trigliserid düzeyi hafif miktarda düşürmüştür. (kaynak : sufizmveinsan com)

Uzman Desteği Alın