Trigliserid Yüksekliği
6 Ekim 2017
Trigliserit İyi Gelen Bitkiler
12 Ekim 2017

Trigliserid Bitkisel Tedavi

Uzman Desteği Alın

Trigliserid Bitkisel Tedavi

Trigliserid bitkisel tedavi, genetik trigliserid nasıl düşürülür, trigliseridi düşüren bitkiler. Trigliserid bitkisel tedavi yöntemleri hakkında.

Trigliserid bitkisel tedavi yöntemleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Trigliserid bitkisel tedavi makalesinde trigliserid yüksekliğinde tedavisinde kullanılan bitkiler yer almaktadır. İşte trigliserid bitkisel tedavi makalesi.

Trigliseridi Düşüren Bitkiler

Sarımsak : Prof. Dr. Günsel Şurdum Avcı “Sarımsak da, yüksek kan basıncını düşürür. Yüksek kolesterolü, kötü huylu kolesterolü ve yüksek trigliseridleri düşürür; iyi huylu kolesterolü yükseltir.” (kaynak : milliyet com tr)

Çuha Çiçeği : Şeker tansiyon kolestrol kanı temizler damar açar hazmı kolaylaştırır (trigli­serit ve trombosit) faydalıdır. (kaynak : sakli-sifa com)

Enginar : Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu ”enginar, kolesterol ve trigliserit düşürücüdür.” (kaynak : milliyet com tr)

Biberiye : Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Ziyadanoğulları, “Biberiye çayı hem kolesterolü düşürüyor, hem zayıflatıyor.” dedi. (kaynak: haberler com)

Keten Tohumu : Romanya’da bir tıp enstitüsündeki bir çalışma, 2005’te keten tohumunun, trigliserit ve kolesterol seviyeleri üzerindeki rolünü araştırmıştır. Altmış gün süresince bir keten tohumu takviyesi verilen insan hastalarda. Totalde kolesterolde ortalama %17 azalma ve trigliseritte %34 bir azalma olmuştur. (kaynak : cevapsepeti com)

Hindibağ : Karaciğeri güçlendirmek ve işlevini arttırmak için en kuvvetli temizleyicilerden biridir. (kaynak : anetteinselberg com)

Acı Bakla : Karaciğer ve dalak gözenekleri tıkanıklığını giderir. Dalak ve karaciğer sertliğine karşı da faydalıdır. (kaynak : sagliksifa com)

Ceviz : Sert kabuklu kuru yemişler (fındık, badem, ceviz) trigliseridi düşürür ancak çok yerseniz (fazla kalori aldığınız için) gene trigliseridi yükseltir. (kaynak : doktormurat net)

Hünnap : Kolestrol ve trigliserit düşürmeye faydası vardır. (kaynak : meleklermekani com)

Zeytin Yaprağı : Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Ünal VURAL zeytin yaprağı ekstraktı ortalama 1 ay gibi bir sürede kolesterol ve trigliserid gibi sorunlarını ortadan kaldırıyor. (kaynak : posta com tr)

Susam : Trigliseride faydalı bitkisel yağlar. Soğuk presleme yöntemiyle elde edilen susam yağı, zeytinyağı ve keten tohumu yağı. (kaynak : sagligabiradim com)

Faydalı Diğer Bitkiler

Kısa Mahmut Otu : Vücuda güç verir. (kaynak : sifalibitkilertedavikurleri com)

Mahlep : Kolestrolün düşmesine yardımcı olur. (kaynak : tavsiyeediyorum com)

Mersin Yaprağı : Mersin yaprağı (yüzde 40) oranında trigliseid seviyesini indirir. (kaynak : xprodoksit com)

Üvez : Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kalp-damar hastalıklarından korur. LDL kolesterol ve trigliserit seviyesini, yüksek tansiyonu düşürür. (kaynak : alicerci org)

Zahter : Kolesterol ve trigliserit düşürülmesine de yardımcıdır. (kaynak : sabah com tr)

Taflan : Kolesterol ve trigliserit oranını düşürür. (kaynak : kadincasayfa com)

Çörekotu : Berlin (Almanya) Charite Üniversitesinde yapılan bir çalışmaya göre çörekotu hastalarda trigliserid düzeyi hafif miktarda düşürmüştür. (kaynak : sufizmveinsan com)

Kara Hindiba : Karaciğeri temizlemek için bilinen en faydalı bitkilerden biri karahindiba köküdür. Aslında, karahindiba kökü tarih boyunca karaciğer problemleri için kullanılmıştır. (kaynak : milliyet com tr)

Uzman Desteği Alın